ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
دوشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۷
ساعت :
مدیر سایت

مدیر سایت

امیدان پرواز

منتشرشده در: مجموعه ۳ |

 

تاید واتر خاورمیانه

منتشرشده در: مجموعه ۳ |

 

 بخش حمل و نقل به دليل اهميت ويژه و جايگاه مهمي كه در اقتصاد جوامع بشري دارد يكي از شاخصهاي توسعه يافتگي كشورها محسوب ميشود و پيشرفت و توسعه آن نقش مهمي در ايجاد تحول در ساير بخشهاي صنعتي، كشاورزي و توليدي ايفا ميكند تا جائيكه امروزه بيشتر انديشمندان و صاحبنظران عرصهي اقتصادي، رشدد و توسعه همه جانبه كشورها را مشروط به توسعه بخش حمل و نقل میدادند و اين صنعت را به عنوان محور فعاليتهاي اساسي و زيربنايي و لازمه تحول به حساب مي‌آورند. علاوه بر 1 الی 2 / آن سهم حمل و نقل در اقتصاد ملي نيز انكارناپذير ميباشد، زيرا كه هر واحد رشد اقتصادی در كشورها مستلزمواحد رشد در بخشحمل ونقل است.

 با توجه به اهميت صنعت حمل و نقل كه در بالا به آن اشاره شده برآن شديم تا گزارشي در مورد صنعت حمل و نقل كشور ارائه كنيم. صنعت حمل و نقل از سه بخش حمل و نقل زميني، هوايي و دريايي تشكيل شده است، به خاطر اينكه در بورس فقط شركتهايي حضور دارند كه در بخش حمل و نقل دريايي و زميني فعاليت ميكنند، در اين گزارش بيشتر بر صنعت حمل و نقل زميني و به خصوص حمل و نقلدریایی تأكيد شده است.

هوایی

منتشرشده در: حمل و نقل هوایی |

توافق بوئینگ برای تأمین مالی هواپیماهای ایران

شرکت هواپیماسازی بوئینگ با یک بانک آمریکایی توافق کرده تا هواپیماهای خریداری‌شده توسط ایران را با مشارکت یک بانک ژاپنی تأمین مالی کند. به گزارش تسنیم، نیمه‌ماه جاری مدیر ارشد شركت هواپیماسازی بوئینگ با اعلام اینكه در مراحل نهایی معامله فروش بیش از 100 فروند هواپیمای مسافربری به ایران هستیم، گفته بود: هیچ هواپیمایی در سال 2016به این كشور تحویل نمی‌شود. دنیس مویلنبورگ در حاشیه كنفرانسی درباره فناوری‌های آینده در شیكاگو افزود: بر اساس این معامله در سال 2016هیچ هواپیمایی تحویل نخواهیم داد. تحویل این هواپیماها یك، دو و سه ساله است، اما این فرصتی قابل توجه برای ماست و من خشنودم كه ببینم ما در حال پیشرفت مداوم در این زمینه هستیم. وی تأكید كرد:‌ در مراحل نهایی كارهای مربوط به ساختار معامله با مشتریان ایرانی قرار داریم و در عین حال با دولت آمریكا در زمینه فرایند دریافت مجوز همكاری می‌كنیم.

یك منبع مطلع در دولت از توافق شركت هواپیماسازی بوئینگ با یك بانك آمریكایی جهت تأمین مالی خریدهای ایران از طریق یك بانك ژاپنی خبر داده است. از زمستان سال گذشته به این سو وزارت راه و شهرسازی برای خرید بالغ بر 238فروند انواع هواپیمای ایرباس، بوئینگ و ای‌تی‌آر با شركت‌های فرانسوی و آمریكایی وارد مذاكره شده و تفاهم‌نامه‌هایی را در این رابطه امضا كرده است. حدود 100 فروند از این هواپیماها بوئینگ، 20 فروند ‌ای‌تی‌آر و حدود 118 فروند نیز ایرباس است. یكی از مشكلات این خرید تعلل آمریكایی‌ها برای صدور مجوز اوفك بود كه چندی پیش وزارت خزانه‌داری این كشور مجوز 17 فروند را صادر كرد. نحوه تأمین مالی و موانع حقوقی یكی دیگر از مشكلات خرید هواپیماهاست كه به‌ نظر می‌رسد بخشی از آنها در حال برطرف‌شدن است. از سوی دیگر مدیر شركت هواپیماسازی بمباردیر كانادا از مذاكرات این شركت با ایران برای فروش هواپیما خبر داد و گفت: نگران به ‌دست‌آوردن سهم خود از سفارشات جدید در ایران نیستیم. طبق گزارش گلوب‌اند میل، مدیر شركت هواپیماسازی بمباردیر كانادا گفت: این شركت در دنبال‌كردن فرصت‌های موجود در بازار ایران كمی دیر عمل كرده، اما بعد از لغو تحریم‌های كانادا علیه ایران، خواهد توانست به رقبای خود برسد. وی اقدام استفان دیون، وزیر امور خارجه كانادا در اوایل امسال مبنی بر لغو تحریم‌ها را در كمك به دسترسی به بازار این كشور مفید خواند. بلمار گفت، هم‌اكنون تیم‌هایی از این شركت در ایران حضور دارند. در حالی‌ كه شركت‌های ایرانی به ‌دنبال مدرنیزه‌كردن صنعت حمل‌ونقل خود هستند، این شركت مستقر در مونترال فرصت‌هایی را برای فروش خدمات ریلی منطقه‌ای و فروش جت‌های مسافربری و هواپیماهای سری سی به ایران مشاهده می‌كند.

دریایی

منتشرشده در: حمل و نقل دریایی |

نخستین شناور مسافری عراق وارد آب‌های ایران شد

معاون استاندار خوزستان و فرماندار خرمشهر از ورود نخستین شناور مسافری عراق به آب‌های منطقه به منظور جابجایی زائران حسینی خبر داد. ولی‌الله حیاتی گفت: این نخستین‌بار است که یک شناور مسافری از شرکت کشتیرانی عراق برای جابجایی زائران حسینی در آب‌های ایران لنگر می‌اندازند. وی افزود: ما از ورود کشتی‌ها و شناورهای عراق برای کمک به جابجایی زائران اربعین حسینی استقبال می‌کنیم و مطمئناً زائران ایرانی مشتاق هستند با کشتی به عتبات عالیات بروند. معاون استاندار خوزستان با اشاره به مرزهای خرمشهر خاطر نشان کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده به منظور روان‌سازی تردد زائران حسینی در ایام اربعین، از مرز دریایی خرمشهر برای این هدف استفاده می‌شود. فرماندار خرمشهر ضمن اینکه از شرکت‌های کشتیرانی فعال در بنادر خوزستان خواست برای جابجایی زائران اربعین حسینی وارد این عرصه شوند، تصریح کرد: عملیات انتقال زائران از طریق زمینی شلمچه در غرب خرمشهر به عتبات عالیات صورت می‌گیرد. همچنین وی پیش‌بینی کرد کشتی‌های دیگری نیز از بنادر جنوبی عراق برای مشارکت در جابجایی زائران اربعین حسینی وارد آب‌های ایران شوند.

شایان ذکر است در اربعین سال گذشته کشتیرانی والفجر 8 حدود 37هزار زائر ایرانی را از طریق مرز دریایی خرمشهر عازم عتبات عالیات کرد.

صفحه1 از3